31.05.2018

Nasza firma zajmuje się produkcją drzewną. Produkujemy parkiety, drewniane płyty do produkcji mebli, drewno cięte i brykiety drzewne.

Drewexpol powstał w 1992 roku. Jest firmą rodzinną założoną przez dwóch braci: Ryszarda i Tadeusza Kaźmierczak. Właściciele pochodzą z pobliskiej Hajnówki, miasta położonego na skraju Puszczy Białowieskiej, znanego z wyrobów drzewnych. Zanim założyli własną firmę, zdobywali doświadczenie w zakładzie stolarskim swojego ojca.

Drewexpol znajduje się w małej miejscowości Kleszczele 25 km na południowy-zachód od Hajnówki w województwie Podlaskim (180 km od Warszawy).

mapa Polski

Dużą część produkcji eksportujemy. Głównie do Danii, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Naszymi pierwszymi produktami były elementy dębowe dla hurtowni drewna i producentów stolarki budowlanej w Belgii i Holandii.

Następnym działem, który uruchomiliśmy była parkieciarnia. Produkujemy tradycyjne parkiety z dębu i jesionu.

W 1997 roku zaczęliśmy produkować drewniane płyty meblowe (klejonka). Kupują je producenci luksusowych mebli z różnych krajów Europy.

biuro Drewexpol załaunek elementów drewnianych logo firmy ganek przed biurem wyładunek drewna okrągłego ocena jakości drewna plac z drewnem sortowanie tarcicy trak
hala produkcji fryz hala produkcyjna magazyn drewna - elementy na paletach palety z drewnem załadunek samochodu plac z fryzami produkcja płyt meblowych - dobieranie listew palety z płytami meblowymi hala produkcji klejonki